Uwaga! Możesz stracić wszystkie pieniądze

Uwaga! Możesz stracić wszystkie pieniądze!

Aktulności

Uwaga! Możesz stracić wszystkie pieniądze! Przestępcy masowo wysyłają SMS-y do Polaków. Pierwsze informacje na ten temat udało się uzyskać od portalu Niebezpiecznik, informują, że aktualnie prowadzone są aż dwa ataki na Polaków, które niestety, ale mogą skutkować kradzieżami naszych pieniędzy.

Uwaga! Możesz stracić wszystkie pieniądze!

Uwaga! Możesz stracić wszystkie pieniądze! Przestępcy masowo wysyłają SMS-y do Polaków.

Zapewne większość zauważyła, że ostatnich dniach masowo otrzymują SMS-y, które dotyczą zamówień internetowych. Dlatego też w tej kwestii trzeba być niezwykle ostrożnym i uważnym, ponieważ skutki naszej nieostrożności mogą być naprawdę kosztowne, ponieważ, jeżeli znajdą się osoby, które mimo wszystko dadzą się złapać na te sztuczki, które stosują oszuści to, niestety, ale w takiej sytuacji to właśnie my będziemy ofiarami oszustwa, a ponadto stracimy swoje pieniądze. Prowadzone są dwa rodzaje ataków: dowiedz się, o co w nich chodzi i bądź ostrożny. Należy również pamiętać o tym, żeby ostrzec także swoich znajomych.

Pierwsze informacje na ten temat udało się uzyskać od portalu Niebezpiecznik, informują, że aktualnie prowadzone są aż dwa ataki na Polaków, które niestety, ale mogą skutkować kradzieżami naszych pieniędzy. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj ataków dotyczy zamówień internetowych i niestety, ale właśnie przez to bardzo łatwo można ludzi zmanipulować i naciągnąć, ponadto bardzo łatwo ludzie się nabierają właśnie w dobie zakupów przez sieć. Dlatego też warto sprawdzić, jak takie ataki wyglądają i warto również powiedzieć o tym swoim znajomych, aby ustrzec ich od wszelkich niebezpieczeństw.

Czekasz na przesyłkę do Paczkomatu? Uważaj na fałszywe SMS-y!
Osoby, które czekają na odbiór przesyłki w Paczkomacie to niestety, ale to właśnie takie osoby mogą się nabrać na taki rodzaj ataku ze strony oszustów, dlatego też wszystkie takie osoby powinny naprawdę zachować szczególną ostrożność. Osoby, które oczekują na paczki, powinny wiedzieć, że wygląda to w taki sposób, że oszust podszywa się pod firmę InPost i wysyła SMS-y o przesyłce do odbioru. Wiadomo również, że W SMS-ie, który jest wysłany przez oszusta, podaje on link, który rzekomo ma prowadzić do aplikacji, którą należy pobrać, a wszystko po to, by wygenerować kod do odbioru paczki. Także jak widać, wszystko wygląda bardzo realnie i prawdziwie, przez co właśnie bardzo łatwo można stać się ofiarą oszustów i naciągaczy. Dlatego też apel do wszystkich, którzy, korzystają z Paczkomatu i jeśli te osoby dostały takiego SMS-a, to w takiej sytuacji wręcz natychmiastowo powinny go zignorować, mimo tego, że nadawca wiadomości wyświetlana jest firma InPost.

Ponadto wiadomo również, że niestety, ale wiele fałszywych SMS-ów zostało opracowanych w taki sposób, żeby jako nadawca wyświetlała się ta firma, i to właśnie ma ogromny wpływ na to, że to oszustwo jest mimo wszystko dla takiej osoby niezwykle wiarygodne. Osoby te powinny również wiedzieć o tym, że SMS-y mogą przychodzić także od nadawcy, który będzie nosił nazwę TEST lub po prostu otrzyma taką wiadomość z numeru telefonu. Dlatego też każdy, kto dostanie taką wiadomość SMS, pod żadnym pozorem nie powinien wchodzić na stronę linkowaną w SMS-ie, dodatkowo absolutnie nie powinien niczego ściągać. Ważną informacją jest to, że atak jest wymierzony w użytkowników systemu Android. Należy wiedzieć, o tym, że każdy, kto zdecyduje się na wejście w link to niestety, ale wpłynie to bardzo niekorzystnie na stan jego rachunku bankowego, ponieważ aplikacja, którą można ściągnąć pod linkiem z SMS-a, niestety, ale sprawi, że z konta bankowego znikną pieniądze: aplikacja żąda uprawnień do odczytywania i wysyłania SMS-ów oraz generowania „nakładek”.
Każdy, kto jednak mimo wszystko zdecydował się na zainstalowanie tej aplikacji, to w takim przypadku powinien jak najszybciej po pierwsze wyłączyć telefon, po drugie przełożyć kartę SIM do innego urządzenia, po czym koniecznie należy się skontaktować się ze swoim bankiem, a na koniec należy pozmieniać też hasła do wszelkich usług, z jakich się korzystało na telefonie i zasadniczo należy potraktować wszystkie dane, które miało się na telefonie jako już-nie-tylko-twoje.

Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę 1 PLN? To oszustwo!
Każda osoba, powinna wiedzieć, o tym, że Najczęściej jako nadawca wiadomości wyświetla się TEST. Wygląda to w ten sposób, że link w SMS-ie prowadzi do fałszywego panelu DotPay, gdzie można wybrać bank, z którego chce się wykonać przelew. Każdy, kto będzie ofiarą oszustów i wybierze bank, to po jego wyborze pokaże się panel logowania, jednak w takiej sytuacji warto spojrzeć na pasek adresu, ponieważ nie jest to domena banku. Każdy, kto nabierze się na to i wpisze login i hasło, to po tych czynnościach będzie widoczna ikona oczekiwania. W tym czasie, niestety, ale staliśmy się ofiarą oszustwa, ponieważ w tym momencie i po wykonaniu tych wszystkich powyższych czynności przestępca ma już dane logowania do banku i może zlecić na naszym koncie, każdą dyspozycję na przykład, między innymi nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby oszust dodał zaufanego odbiorcy (wtedy przelewy na jego konto nie są potwierdzane kodem), ponadto ma możliwość wykonania przelewu. Także jak widać w bardzo łatwy sposób i w bardzo szybkim tempie można stracić nawet dorobek swojego życie przez swoją nierozwagę i nieostrożność.
Dlatego też od wszelkich SMS-ów, które wydają się już na pierwszy rzut oka podejrzane, trzeba się po prostu trzymać z daleka.

 Artykuł powstał dzięki portalowi Mobica

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments