Teraz bank musi „pomóc” w przypadku błędnego przelewu

Teraz bank musi „pomóc” w sukcesu błędnego przelewu

Poradnik Klienta

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu – Od lipca 2018 roku łatwiej będzie odzyskać omyłkowo wysłane pieniądze (błędne znane na przelewie). Bank będzie zobowiązany pomóc nam w takim wypadku. Usługę ta wiązać się lecz będzie do związku z bankiem odbierającym przelew oraz – w ostateczności – do podania danych osobowych przypisanych do konta odbiorcy.

Teraz bank musi „pomóc” w wypadku błędnego przelewu

 

Nie umiem czy byliśmy raz w życiu sytuację, w jakiej przesłaliście pieniądze na niskie konto. Ja był taką okazję dwa razy, w niniejszym raz z mojej winy i raz przez błędnie podany numer konta. W takich wypadkach zawsze winni istnieli na skuteczną wolę innej osoby i kilku szczęścia. Mi udało się raz zapłacić za samochód na błędny numer konta, bo taki podany był na FV. Powodzenie w wydarzeniu, że nr konta (błędny) na jakie przelałem pieniądze nie był również podał mi je automat bankowy. W drugim przypadku wymagał jednak umówić się z odbiorcą konta i prosić o zwrot. Całe szczęście, że go wiedziałem.

Procedura zwrotu błędnie wykonanego przelewu
Od lipca ostatniego roku procedura zwrotu pieniędzy w wypadku przelewu pieniędzy zostanie nieco uproszczona, ponieważ bank będzie stanowił obowiązek nam pomóc. W planie bank ma obowiązek podjąć pracę w czasie 3 dni z zgłoszenia. Musi powiadomić odbiorcę przelewu oraz zagraniczni bank o błędnej transakcji. Odbiorca takiego przelewu ma 30 dni na przełom pieniędzy. Trafiają one na startu na konto techniczne w banku, i tylko po do właściciela.

Po otrzymaniu informacji z banku, odbiorca błędnego przelewu ma 30 dni na reakcję. Jeśli ona nie nastąpi, to bank na własny projekt musi przekazać nam duże dane personalne posiadacza konta czyli imię, nazwisko, adres zamieszkania, adres działalności itp. Jeśli odbiorca przelewu ma konto w nowym banku, więc ostatni bank ma 3 dni na danie takich reklamie do bliskiego banku, który następnie udostępni dane nam (uwaga jeśli zastosujemy je do nowych celów niż odwrócenie transakcji grozi nam grzywna do 30 000 PLN).

Oraz na obecnym kilka dużo osoba banku się kończy. Dalej o zwrot pieniędzy musimy walczyć sami przed sądem natomiast w wypadku mienia pełnych informacjach oraz dokumentacji całej sytuacji kwestia będzie dość oczywista, jednakże nie wiem ile powinien w takich wypadkach oczekiwać na decyzję sądu.

Idealnie byłoby gdyby istniała procedura, gdzie przy błędnym przelewie na własny wniosek wszystko dzieje się automatycznie. Myślę sobie jednak, że potrafiło wówczas żyć spożytkowane przez „cwaniaków” w różnorodny rodzaj. W jakimkolwiek razie stanowi więc wyjątkowa zmiana pomagająca odzyskać pieniądze z złych przelewów, które wszystkiemu mogą się zdarzyć.

Artykuł powstał dzięki serwisowi pożyczki na zasiłki

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments