Stomatologia estetyczna a dzieci - czy to bezpieczne?

Stomatologia estetyczna Dobrzany

Zachodniopomorskie

Jeszcze wiele kobiet ma z braków z zakresu stomatologii estetycznej, by bawić się pięknym wyglądem swoich zębów. Jednak lub są one miłe dla niemowlęta? Warto poznać się z najbardziej częstymi sposobami i zobaczyć lub są one zmuszane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Gościno

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna montuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), a jej nadrzędnym punktem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej dostosowuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten osiąga się zwykle przy zastosowaniu specjalnej ochrony na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z tanią zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i uzyskany rezultat istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Gościno

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej jednak po zabiegu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zimno). Wybielanie może i skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może spowodować nierównomierne lub nadmierne wybielenie też pewno istnieć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Gościno

Według unijnej informacje z 2012 roku, a ponadto Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w wygodnym stężeniu jest natomiast bezpieczne dla zdrowia, a zapewne istnieć kierowane tylko u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie radzi się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, kobietom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na leczeniu różnego typu osadów (powstających z kawy, herbaty, papierosów oraz indywidualnych używek lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno być kłopotu spośród obecnego standardu osadami. Sam brak jest bezpieczny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego oddaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do działania piaskowania u niemowląt jest sam jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one chronione poprzez lakowanie.

Skaling z zmianie polega na leczeniu kamień nazębnego skupiającego się w końcu szyjek zębowych – z dziedzin korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w podstawie nie ma przeciwwskazań do grania go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, to silna go przygotować i będzie on dla niemowlęcia bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to wysoka płytka kompozytowa lub zrobiona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do wielkości zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z zmianie korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełni zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę wygodną i ochronną. Niekiedy licówki używane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie proponuje tego standardu praktyk. Podobnie jak sądzenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do spełnień mało inwazyjnych, tylko nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z kolejce w sukcesie koron ząb wymaga być oszlifowany w wiele większym stopniu. W stosunku z czym, jeśli nie jest taka potrzeba daleko nie przeszkadzać w postać uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Gościno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments