Sony Xperia XZ4

Sony Xperia XZ4 bije rywali w testach wydajności

Polecne i promocje

Nowy flagowiec od japońskiego koncernu czyli Sony Xperia XZ4 buje rywali w testach wydajności. Sprawdźmy co powoduje takie osiągi.

Sony Xperia XZ4

Sony poinformowało swoich klientów o przełomie jaki ma nastąpić w ramach jego struktur firmy oraz o zmianach w filozofii podejścia do konstruowania przez japoński koncern sprzętu. Najnowsza wersja flagowca spod znaku Sony, czyli Xperia XZ4 ma mieć zamontowany ekran o kinowych proporcjach czyli 21:9. Dodatkowo hardware zamontowany w tym smartfonie ma zagwarantować wyraźne pokonanie konkurencji pod względem wydajności. Sony Xperia XZ4 zapowiadany jest jako smartfon premium na rok 2019 rok, a dodatkowo jako najwydajniejszy model tej marki w jej historii. Z tych właśnie powodów wielu maniaków techniki nie może się doczekać premiery Xperii XZ4, a każda informacja na jej temat ma ogromne ilości wyświetleń w sieci.

Pierwsze testy Sony Xperii XZ4 potwierdzają jej wydajność. Tak więc informacje od inżynierów Sony nie są wyssane z palca. Potwierdza to również test wykonany przez AnTuTu. Najnowszy produkt japońskiego koncernu zdobył w nim 395 tysięcy punktów. Jest to wynik większy o ponad siedemdziesiąt tysięcy punktów od tego, który uzyskała rok temu Nubia Red Magic Mars. Smartfon ten był uznawany za najwydajniejszy telefon 2018 roku z androidem na pokładzie. Z tego wyniku ucieszą się również przeciwnicy Apple, bo jest on o dwadzieścia trzy tysiące lepszy od tego, który uzyskał iPhone Xs Max. Różnica jest tylko taka, że sprzęt Apple posiada procesor Apple A12 Bionic, który korzysta z 4GB pamięci RAM, natomiast Sony Xperia XZ4 pracuje na Snapdragonie 855 przy wsparciu aż 8GM pamięci RAM. Tak więc wynik punktowy jest uzyskany dzięki zestawieniu procesora firmy Qualcomm, czyli Snapdragon 855, który jako wsparcie ma 8 GM pamięci RAM. To bardzo wydajna konfiguracja. Osobiście jestem ciekawy czy punktowy wynik testu wydajności będzie widoczny w realnym działaniu Xperii XZ4 takim, w którym użytkownik poczuje podczas pracy na urządzeniu.

Ostatnio Sony Xperia XZ4 została poddana kolejnej próbie. Flagowiec testowano w Geekbench. I w tych testach pokonał bardzo wyraźnie konkurencje, która posiada procesor Snapdragon 845. W teście jednego rdzenia japoński smartfon dostał aż 3497 punktów, a w konkurencji wielu rdzeni aż 12801 punktów. Ten drugi wynik jest najwyższym wynikiem w historii wśród smartfonów z systemem operacyjnym Android. Na drugim miejscu w teście wielordzeniowym znajduje się Huawei Mate 20 Pro z wynikiem około dziesięciu tysięcy punktów.

Tak więc wszystko wskazuje, że Sony Xperia XZ4 będzie symbolem szybkości i wydajności. Prawdopodobnie jednak wszystkie smarfony wyposażone w procesor Qualcomm Snapdragon 855 będą miały podobne osiągi co Sony Xperia XZ4.

T-mobile promocja

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments