Ranking puzzli dla dzieci

Ranking puzzli dla dzieci

Edukacja i nauka Polecne i promocje Zakupy i opinie

Zapraszam do przejrzenia rankingu puzzli dla najmłodszych. Znajdziecie w nim puzzle dostępne w Lidlu, te produkcji trefl czy firmy Aleksander. Swoje porównanie opieram na obserwacjach wytrzymałości i trwałości puzzli oraz tego jak moje szkraby chętnie się nimi bawiły.

Ranking puzzli dla dzieci

Od wczesnego dzieciństwa pasjonowało mnie układanie puzzli. Chciałam tą pasją zarazić również swoje dzieci, chociażby z tego względu, że jest to czynność rozwijająca mózg, spostrzegawczość i wyrabiająca cierpliwość. Dlatego dosyć wcześnie zaczęłam się rozglądać za takimi, które będą dobre dla początkującego w tym temacie maluszka. Na rynku dostępnych jest masa puzzli dla różnych grup wiekowych. Różnią się również materiałem z jakiego są wykonane, a tym samym jakością i trwałością. Jakie zatem wybrać, aby zabawka jaką są puzzle dała dziecku radość, zadowalając jednocześnie adekwatnością ceny do jakości. Poniższy artykuł dotyczy puzzli dla najmłodszej grupy wiekowej dzieci, czyli od roku do trzech lat. Pod lupę wzięłam trzech producentów, którzy moim skromnym zdaniem zasługują na uwagę. Mianowicie są to firmy Trefl, Aleksander oraz puzzle z Lidla.

Zacznijmy od tych, które udało mi się upolować na promocji w Lidlu. Drewniane elementy, na drewnianej podkładce. Posiadają wgłębienia ułatwiające wkładanie elementów w odpowiednie miejsca. Solidny wyrób, farba ekologiczna, która pomimo kontaktu ze śliną dziecka nie rozpuściła się. Mała ilość elementów, co jest dobrym rozwiązaniem na start. Dzięki temu, że są wykonane z drewna mają szansę przetrwać pobyt nawet w najmniejszych rączkach. Duże i grube elementy nie stanowią zagrożenia połknięcia. Producent przewiduje produkt dla dzieci od dziesiątego miesiąca życia (przynajmniej te, które ja zakupiłam). Jednakże w mojej ocenie model, który trafił do naszego domu ze względu na wzór układanki nadawał się raczej dla starszego dziecka, takiego minimum rocznego. Różne wzory i wyraziste kolory stanowią dodatkowe atuty tego produktu. Cena przystępna, zazwyczaj waha się w granicach trzynastu złotych.

Kolejnymi puzzlami, które opiszę będą te, które są produkowane przez firmę Aleksander. Mianowicie pod uwagę biorę te, które są dla dzieci od drugiego roku życia. Ich niewątpliwym plusem jest fakt, że w jednym opakowaniu zawartych jest aż sześć układanek. Stopniowo każda z nich zawiera jeden element więcej, czyli najmniej elementów to dwa, a najwięcej elementów to siedem w danym obrazku. Różnorodność wzorów i bogactwo kolorów stanowi niewątpliwy plus tych puzzli. Wielkość elementów jest jak najbardziej dostosowana do wieku dziecka i nie stanowi zagrożenia połknięcia. Grubość elementów określana jest na około 3 milimetry. Jeśli chodzi o cenę to waha się ona od trzynastu złotych do około dziewiętnastu złotych, wszystko w zależności od miejsca zakupu.

Ostatnią pozycją jaką tu przedstawię są puzzle firmy Trefl. Owa firma również przewidziała w swoich zbiorach produktów te, które są przeznaczone dla najmłodszych. Trefl przygotował dla maluszków dwa rodzaje puzzli na ten etap wiekowy. Mianowicie puzzle baby oraz połóweczki. Puzzle baby to zbiór czterech układanek w jednym pudełku. Układanki te są dwu-, trzy-, cztero- i pięcioelementowe. Wykonane z grubej tektury nie ulegają zgnieceniu w małych rączkach. Duże elementy nie pozwalają na ich połknięcie. Ich grubość szacowana jest na około 4 milimetry. Duży wybór wzorów, bogata kolorystyka to dodatkowe atuty tego producenta. Atrakcyjne obrazki przyciągają uwagę. Cena w zależności od miejsca zakupu będzie się wahać w przedziale od siedemnastu do nawet dwudziestu siedmiu złotych. Firma Trefl wydała dla takich maluszków jeszcze serię puzzli nazwanych „Połóweczki”. Są to puzzle w kształcie kwadratów podzielonych w fikuśny sposób na dwie części. Każdy kwadrat zawiera inny obrazek tematyczny i inaczej jest podzielony. Do puzzli dołączona jest książeczka z opisami dotyczącymi obrazków. Pudełka podzielone tematycznie, np. Zawody, pojazdy, zwierzęta. Elementy puzzli są dosyć duże, ale sporo cieńsze od Trefl Baby, co może spowodować ich pogięcie w przypadku braku delikatności rączek najmłodszych, choć mojemu dziecku nie udało się ich zniszczyć. Ich cena waha się w zależności od sklepu od około dwudziestu czterech złotych do nawet trzydziestu pięciu złotych.

Powyżej przedstawiłam krótkie streszczenie puzzli dostępnych na rynku dla najmłodszych dzieciaczków. Wszystkie z proponowanych przeze mnie pozycji znalazły się w kolekcji moich dzieci, dzięki czemu mam lepsze porównanie i domowe „testy jakości” tych produktów. Biorąc pod uwagę jakość i cenę testowanych produktów oraz intensywność użytkowania najlepiej wypadają pod względem wytrzymałości Trefl Baby oraz drewniane z Lidla. Jednakże zużycie każdego produktu również zależy od intensywności użytkowania, a ona jest największa w przypadku puzzli firmy Aleksander.

Artykuł powstał dzięki portalowi Laleczki lol

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments