Pierwsza kąpiel niemowlaka

Promocja Rossmann Szczecinek

Zachodniopomorskie

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przechodzi się co dziwić, podczas tej rzeczy trzeba pamiętać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli.

Promocja Rossmann Maszewo

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic tak nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przechodzi się co dziwić, podczas tej rzeczy trzeba pamiętać o łącznym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy dobre kremy do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny jak go wyobrażają! Czy inaczej, nie taka wielka kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i urządzeń przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Którą powinna pamiętać znacznie odpowiednią temperaturę woda? Najlepiej jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie prawdopodobnie być za gorąca, oraz z kolei powietrze nie winno być szybko zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, i rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W które akcesoria się wyposażyć? Na pewno potrzebne będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do mycia bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kremy do kąpieli, czy ręczniki najlepiej zamontować w zasięgu ręki, tak by sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda jest teraz odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Maszewo

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na prostych rękach, tak by prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak by się nie przestraszyło, i jeżeli pupa dziecka będzie bezpiecznie nałożona na dnie wanienki – wyjmij prawą dłoń i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Doskonale sprawdza się wanienka ze stojakiem, gdyż nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i świetnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, bądź takich, jacy są kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie ma te dużo miejsca, ponieważ stojak jest tworzony a można go schować w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i zabawa dziecka, a istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Maszewo

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments