Pożyczki bankowe

Pożyczki bankowe

Gospodarka i finanse Warto przeczytać

Kredyt pozabankowy czy skorzystanie z usług banku? Na rynku mamy sporą ilość produktów finansowych, które warto porównać. Dzięki temu bedziesz mógł wybrać opcję pożyczkową najlepszą dla siebie.

Pożyczki bankowe

Coraz częściej decydujemy się na pożyczki, na co wpływa nasz styl i model życia, czerpiący wzorce rodem z zachodu. Żyjemy szybciej, mamy też coraz większe wymagania i dostęp do wielu produktów, które kiedyś były luksusem, jednak dziś nas już nie dziwią. Niestety, w naszym kraju zarobki wzrastają bardzo powoli, natomiast konsumpcjonizm rozwija się gwałtownie – pożyczki mają być sposobem na wyrównanie braków kapitałowych. Jeśli planujesz w najbliższym czasie pożyczkę, warto porównać zakres usług oferowany przez tradycyjny bank i firmę kredytową, których na rynku mamy obecnie bardzo dużo i na pewno jest w czym wybierać.

Pożyczka w banku
Banki zachęcają klientów swoimi ofertami, proponując tanie i bezpieczne kredyty. Tak naprawdę jednak kredyty bankowe są opcją stosunkowo drogą. Wybierając pożyczkę w tradycyjnym banku, należy przygotować się na oprocentowanie, które nie należy do najniższych. Pożyczki w banku charakteryzują się bardzo szerokim zakresem – zwykle sięgają od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Kredyty hipoteczne na bardzo wysokie sumy są bowiem domeną banków – żadna firma pożyczkowa nie zdecyduje się na udzielenie tak dużej kwoty w ramach zwykłej pożyczki lub kredytu. Jeśli więc ktoś poszukuje większej sumy, powinien skierować swoje kroki właśnie do placówki banku. Na miejscu trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość – co najmniej kilka dni zajmie nam kompletowanie dokumentów, których rodzaj i ilość zależy od typu i wysokości pożyczki. Gdy już załatwimy wszelkie formalności, na wydanie decyzji odnośnie przyznania lub nieprzyznania kredytu, również trzeba będzie poczekać od kilku dni do kilku tygodni. Tego typu procedury obowiązują w każdych bankach, które dokładnie sprawdzają każdego klienta i jego zdolność kredytową – dlatego przydzielanie pożyczki trwa tak długo.

Pożyczki w placówkach pozabankowych
Jeśli chodzi o pożyczki pozabankowe, w Polsce mamy ogromny zakres tych usług. Reklamy firm pożyczkowych oferujących pożyczki pozabankowe można spotkać w każdym mieście. Wiele z tych firm przenosi działalność do sieci, dzięki czemu i ich produkty są uniwersalne i nieograniczone zasięgiem terytorialnym. Okazuje się, że kredyty brane poza bankami, są alternatywną formą pożyczania, która cieszy się sporą popularnością. Trzeba jednak pamiętać, że pożyczki pozabankowe zwykle dotyczą niskich sum – od chwilówek obejmujących najczęściej kilkaset złotych, po kredyty na maksymalnie kilka tysięcy. Jest to sposób na zabezpieczanie się firm pożyczkowych przed ewentualna stratą ze strony nieuczciwego klienta. Sam proces wnioskowania o pożyczkę jest bardzo uproszczony i w wielu przypadkach, może odbywać się drogą internetową.

Wystarczy złożyć wniosek wypełniony danymi osobowymi i dokonać przelewu weryfikacyjnego w wysokości 1 grosza, który jest potwierdzeniem prawdziwości podanych we wniosku danych. Czas akceptacji wniosku jest na ogół krótki. Wiele firm pożyczkowych zapewnia, że wnioski rozpatruje nawet w 15 minut, zwykle jednak należy przygotować się na maksymalnie kilka dni roboczych czekania. To i tak znacznie krócej, niż oferują nam banki. Formalności są bardzo ograniczane, firmy oferujące pożyczki pozabankowe nie wymagają żadnych zaświadczeń o zarobkach czy żyrantów, nie sprawdzają też baz BIK i KRD. To szansa na skorzystanie z pomocy finansowej nawet przez osoby, które z jakiegoś powodu trafiły na listę dłużników. Wiele osób uważa, że placówki pozabankowe związane są z wysokim oprocentowaniem pożyczek, jednak wcale nie jest to prawdą. Warto sprawdzać RRSO, które wbrew pozorom nie musi się okazać wyższe niż w zwykłym banku. Zależy do od zakresu oferty pożyczkowej, którą mamy zamiar wybrać.

Co wybrać?
Ostateczna decyzja odnośnie wyboru konkretnego produktu finansowego musi zależeć już od klienta, jego możliwości finansowych i preferencji. Warto brać pod uwagę taką pożyczkę, która nie przyniesie nam problemów z późniejszą spłatą. Trzeba zastosować się do przysłowia – mierzmy siły na zamiary. Jeśli zależy nam na szybkiej pożyczce i liczy się dla nas czas jej przydzielenia, na pewno pożyczka pozabankowa znajdzie się na naszym koncie szybciej niż produkt banku. Dodatkowo banki skrupulatnie sprawdzą naszą historię kredytową – jeśli mamy inne zobowiązanie do spłaty, możemy otrzymać niższą sumę od wnioskowanej. Jeśli kiedyś trafiliśmy na listę dłużników nawet zalegając z zapłatą kary za jazdę bez biletu w komunikacji miejskiej, prawdopodobnie pożyczki w banku wcale nie otrzymamy. Dla takich osób są jednak dedykowane firmy pozabankowe. Jak widać, oferta firm kredytowych i banków jest różna – na szczęście jest to rynek na tyle bogaty, że można w nim swobodnie wybierać. Po wybraniu produktu dla siebie pamiętajmy jednak o tym, by wybrać sprawdzony bank lub firmę pożyczkową, która cieszy się pozytywnymi opiniami innych klientów. Takiej firmie z pewnością będziemy mogli zaufać w kwestii finansów.

Artykuł powstał dzięki portalowi Kredyty na spłatę

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments