Poczta kurier

Poczta kurier Miechów zamów online

Małopolskie

Z powodu rosnącego rytmu życia i zwyżkującej popularności transakcji internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku oferty zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Wojnicz jest bardzo łatwe i naprawdę może uprościć nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek kurierem? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Wojnicz

Małe paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera sporo upraszcza. Oszczędzamy przy tym czas i swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie będzie przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka kroków, w pierwszej kolejności trzeba zrobić zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wytycznymi a następnie poczekać aż Poczta kurier Wojnicz zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą paczkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie zwłaszcza jeśli zależy nam na przekazaniu przesyłki do odbiorcy na czas. Zwyczajowo moment dowiezienia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Jeśli jesteśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek w ciągu miesiąca możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwoli to okroić ilość papierów. Poza tym mamy wtedy szansę wystawienia faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek na pewno zauważymy też plusy z odbierania ich przez kuriera bezpośrednio z naszego domu. Dostarczenie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by dużo czasu i wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza jeślipakunki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z paczek oddzielnie. W związku z tym gdy jesteśmy zmuszeni przesyłać większe ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, gdy produkt który musimy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się właściwie od przesłania normalnej paczki. Również musimy zrobić zamówienie, zapakować paczkę oraz ułatwić kurierowi odbiór. Z racji na wymiary przesyłki powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu składowania ładunku.

Należy pamiętać, że kalkulując wymiary pakunku i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety będą mogły zmienić swoją wagę pod działaniem wody, dlatego lepiej nie przybliżać się do maksymalnej masy przesyłki. Dobierając paletę na której prześlemy produkty, sprawdźmy czy będzie ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie będzie zapewniać wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na palecie mogą ucierpieć. Jeśli zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wysłania przesyłki, możemy mieć problem z otrzymaniem odszkodowania za zniszczenia.

Ogólne zasady przygotowywania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć swoje wewnętrzne zasady odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest odpowiednie jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Mniejsze paczki z delikatną zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Wojnicz dba by wszystkie pakunki były przenoszone z troską, jednak warto pamiętać, że w czasie przewozu nasza paczka może się przechylać a nawet zostać przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Kolejną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Wojnicz odbierając paczkę potrzebuje też ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie da rady do kogoś dojechać. Dlatego warto myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Wojnicz .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments