plagi breslau gdzie obejrzeć

Patryk Vega Plagi Breslau Biały Bór gdzie obejrzeć?

Zachodniopomorskie

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na budowach Showmax. Patryk Vega – sam spośród najbardziej wielkich polskich reżyserów, twórca takich filmy jak tani „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka dłuższa niż śmierć”, tym zupełnie przedstawił coś całkowicie nowego.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecin gdzie obejrzeć?

 

W obsadzie produkcji odnalazłyśmy się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

klik i ogladaj film

Pierwszym miejscem fabuły filmu jest modny Wrocław. W centrum tym biegnie do okrutnych morderstw. Każdego dnia o tej jednej godzinie – 18:00 – nikomu inny seryjny morderca zabija w niesamowity sposób kolejną ofiarę. Gdy się okazuje kobiety też stanowią zazwyczaj lek na sumieniu, a wymiar sprawiedliwości jest w sądzie do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, zajmująca się w postać Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa obecne są dziełem indywidualnej także tejże samej osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do ustalenia tożsamości seryjnego mordercy jest niebezpieczne zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w którego rolę wciela się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do ostatniej kwestii Iwoną Bogacką – graną przez Darię Widawską – prowadzą bardzo delikatne i zawiłe śledztwo, w jakim to wyjaśnień starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (głównego miejsca wydarzeń). Rozpoczyna się wyścig z czasem, nikt nie chce zrobić do innych zbrodni.

Film niestety – na terenie Polski – nie nie trafił na ekrany kin. Jak wyjaśnia reżyser – Patryk Wega – nie może do tego osiągnąć gdyż kina nie są w stanie pogodzić się na rzecz gdzie ten jedyny obraz jest emitowany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, żądają one wyłączności na założenie do malowania produkcji w czasie czterech miesięcy od pierwszej premiery filmowej. Aby film mógł być drukowany w kinach warunek ten musi być spełniony. W tym kierunku nie ma żadnych negocjacji. Film pragnie istnieć przeznaczony dla nich na wyłączność przez dany czas.

Decyzja o wyświetlaniu filmu jedynie na platformach internetowych została podjęta świadomie stąd też rezygnacja z ofert odtwarzania produkcji na salach kinowych również byłą świadomą decyzją. Jak twierdzi sam Patryk Vega – dostrzegli oni toż trend – wyświetlanie obrazów na platformach internetowych staje się jeszcze niezwykle atrakcyjne. Spotykają w tym świetny potencjał. Patryk Vega uważa także, iż stanowi to chodzenie z duchem czasu.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecin gdzie obejrzeć?

Jak prowadzi Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w wywiadzie dla Telemagazynu – „Najbardziej zależało mi na ostatnim, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, i jaka jest absolutnie inna niż ja również toż wszystko co prowadziła do ostatniej chwili […] Mam jedynie nadzieję, że widzowie uwierzą w tę przeszłość oraz w tę bohaterkę, tak także posiadam możliwość, iż to oraz będzie dla mnie jakiś przyczynek do innych ciekawych ról, które są inne niż te, z których stanowię widoczna do ostatniej chwili.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecin gdzie obejrzeć?

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest możliwy do obejrzenia w polskich rodzimych kinach, praca ta pokazywana jest na salach kinowych na terenie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i i na placu Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów obraz ten postrzegany jest jako bardzo wykonany – część spośród widzów traktuje go zbyt spektakl trzymający w napięciu do samego końca. Mówią, iż jest w nim znacznie dynamiczna treść oraz oryginalna fabuła. Z kolejnej strony znajdziemy też grupę osób zajmującą opinię na krótszy montaż czy same niższą jakość, niż w minionych produkcjach Patryka Wegi.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecin gdzie obejrzeć?

Jak radzi sam Patryk Vega w wywiadzie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to dość nowy Vega. W tym obrazie nie ma wielowątkowości ważnej dla moich tych filmów. Nie jest też mieszania gatunków. Zatem jest zawsze czysty thriller, w których co chwila następuje… aż tu nagle. Tych twistów w procesu filmu jest kilkadziesiąt więc widzowie do poprzedniego elementu nie są w stanie uzyskać kiedy taż sprawa się skończy. Jest toż całkowicie czysty dreszczowiec.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Szczecin gdzie obejrzeć?

Źródło artykułu Plagi Breslau

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments