Monitor LCD dla pracujących przy komputerze

Monitor LCD dla pracujących przy komputerze

Elektronika i IT

Wiele osób pracuje dziś przy komputerze. Należą do nich przede wszystkim informatycy, czy pracownicy biur rachunkowych, a także właściciele sklepów internetowych, czy pracownicy niektórych call center. Jakie cechy powinien mieć idealny monitor dla takich pracowników?

Monitor LCD dla pracujących przy komputerze

Przede wszystkim powinien być to produkt niezawodny, możliwej jak najwyższej jakości w przystępnej cenie. Wiadomo, że jak kupuje się monitory np. do call Centre, to kupuje się od razu kilka lub kilkanaście sztuk. Im są tańsze, tym mniejszy będzie na to wydatek, zwłaszcza, jeżeli pomnożymy cenę razy ilość monitorów. Monitory dla pracowników siedzących przed nimi, powinny się także odznaczać niewielką jaskrawością, oraz cechą szeroko pojętego „nie męczenia oczu”.

Chodzi o to, by nie były dla nas zbyt jasne, gdyż jest to szkodliwe dla zdrowia. Jeżeli chodzi o wymiary, nie muszą być specjalnie wygórowane. Wystarczy zwykły, najpopularniejszy monitor 17-sto lub 19-sto calowy. Na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę? Przede wszystkim na energooszczędność takiego produktu. Jeżeli pracują one po kilkanaście godzin dziennie, lub nawet całą dobę bez przerwy, powinny zużywać jak najmniej energii elektrycznej. Im większe zużycie, tym większe koszty, a potrafią się szczególnie dać we znaki w słabszym miesiącu, jeżeli pracuje non stop kilkadziesiąt, lub kilkaset urządzeń.

Niezbyt istotną cechą jest ich wygląd zewnętrzny. Przecież pracownicy nie przychodzą do pracy, by podziwiać kształty monitora, lecz po to, by pracować. Kolejną ważną cechą jest łatwość utrzymania czystości. Obudowa powinna być możliwie najbardziej odporna na zabrudzenia, oraz łatwa w czyszczeniu.

Zdecydowanie ułatwi to pracę firmie sprzątającej. Jedną z najważniejszych cech jest też odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przecież nie od dziś wiadomo, że człowiek zazwyczaj swoje szanuje, a cudze nie bardzo, zwłaszcza, jeżeli jest to firmowe, a wynagrodzenia nie należą do wysokich. Szczególnie polecane do firm produkty to monitory Samsunga i Panasonica. Również LG jest dobrym wyborem dla pracodawcy, jeżeli oczekuje bezawaryjnego sprzętu.

 Artykuł powstał dzięki portalowi Mobica

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments