Komputery poleasingowe – najważniejsze za i przeciw

Komputery poleasingowe – najważniejsze za i przeciw

Warto przeczytać
Komputery poleasingowe należą do najdynamiczniej rozwijających się elementów sektora leasingowego i poleasingowego.

Komputery poleasingowe – najważniejsze za i przeciw

Komputery poleasingowe należą do najdynamiczniej rozwijających się elementów sektora leasingowego i poleasingowego. Cieszą się dużą popularnością przede wszystkim wśród firm informatycznych. Wariant ten daje możliwość dynamicznego rozwoju, poprzez posiadanie topowego sprzętu i brak konieczności wykładania dużych sum pieniędzy w jednym momencie. Po zakończeniu okresu eksploatacji większość firm nie decyduje się na wykup sprzętu, tylko na kupno kolejnego, nowego egzemplarza – zazwyczaj również w leasingu.

Komputery poleasingowe to nowe możliwości

Komputery poleasingowe należą do sprzętu, który nie został wykupiony po okresie leasingowania przez leasingobiorcę. To zazwyczaj kilkuletnie modele znanych i renomowanych marek – takich jak Dell, Apple, HP, Lenovo czy IBM. W większości przypadków są to laptopy.

Niejednokrotnie są to modele z linii biznesowej, czyli komputery z wyższej półki, które cechują się lepszą wydajnością i obecnością znacznie bardziej efektywnych komponentów, oraz solidniejszą konstrukcją. To powód, dla którego są tak chętnie wybierane.

Leasing tworzy możliwość posiadania najwyższej jakości sprzętu nawet w małych firmach, czy jednoosobowych działalność, gdzie jedna osoba zajmuje się np. programowaniem dla dużej firmy czy tworzenie stron internetowych.

Gdzie można kupić komputery poleasingowe?

Komputery poleasingowe dostępne są przede wszystkim na portalach aukcyjnych i w serwisach poświęconych tematyce poleasingowej, takich jak EFL (Europejski Fundusz Leasingowy). Witryny te posiadają bardzo bogate interfejsy, które pozwalają w prosty sposób znaleźć interesujące egzemplarz, wykorzystując w tym celu liczne filtry – min. rok produkcji, cenę, długość leasingowania czy markę. Można również skorzystać ze specjalnych wyszukiwarek, które znacznie skracają czas wyszukiwania.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments