Kiedy nasz telefon może czuć się bezpieczny?

Kiedy nasz telefon może czuć się bezpieczny?

Polecne i promocje
Dziś, inaczej niż kiedyś, telefony pełnią w naszym życiu przeogromną rolę. Miały pomóc nam w zdobyciu większej ilości czasu. Dzięki nimi, możemy wiele spraw załatwiać zdalnie, od wysłania maila po zakup drogiego zegarka.

Kiedy nasz telefon może czuć się bezpieczny?

Jest też druga strona medalu, portale społecznościowe i rozrywkowe, a także wymóg bycia na bieżąco z pracą, sprawiły, że tak naprawdę trudno przejść ulicą nie spotykając nikogo, kto by nie wbijał wzroku w ekran swojego smartfona.

Tym bardziej strata telefonu staje się dla wielu z nas przeżyciem niemalże traumatycznym. Aby tego uniknąć, nauczyliśmy się zabezpieczać swoje urządzenie. Poniżej kilka przykładów jak możemy to zrobić.

Etui na telefon.

Zamiennie pokrowiec do telefonu (choć tak naprawdę mało kto korzysta już z tego wyrażenia) pozwoli nam na chronienie smartfona przede wszystkim przed uszkodzeniami, które zaburzyły by estetyczny wygląd urządzenia. Jako, że telefon nosimy teraz wszędzie ze sobą i traktujemy niemal jak dodatkową kończynę, zdarza nam się go upchnąć go do kieszeni, w której mogą znajdować się na przykład klucze. Z jakiegokolwiek nie byłby materiału, zawsze może dojść w takiej sytuacji do porysowania lakieru. Dodatkowo, amortyzuje upadek, o ile zrobione jest z odpowiedniego materiału, a jeśli jego ekran jest obwiedziony ramką, która wystaję poza taflę ekranu, spełni funkcję ochronną nawet podczas upadku.

Tak naprawdę, wszystko zależy od tego z jaką siłą telefon spadnie na ziemię i na co. Nie ma znaczenia, czy w etui na telefon mamy wspomnianą ramkę, jeżeli spadnie na powierzchnię z, powiedzmy, wystającym kamieniem. Jeżeli telefon uderzy rogiem, również mamy duże prawdopodobieństwo rozbicia szybki.

Szkło hartowane.

Chroni sam wyświetlacz. Głównie przed zarysowaniami i zbiciem, choć nie przed skutkiem mocniejszych uderzeń. Zastąpiły folie ochronne, które wcześniej pełniły rolę ochrony na wyświetlacz. Na korzyść szkła hartowanego przemawia na pewno funkcja ochronna przed uderzeniami. Bierze ono na siebie impet uderzenia, rozpryskując się zamiast ekranu. Duża oszczędność, biorąc pod uwagę, że szkło to koszt 20-30zł, a naprawa zbitego ekranu, to koszt rzędu 500 złotych i więcej w autoryzowanym serwisie. Niestety, folia nie spełnia tej funkcji. Dodatkowo, szkło, z racji materiału, z którego jest zrobione, łatwiej założyć na wyświetlacz. Samą swoją masą „wypycha powietrze” spod siebie, natomiast w folii łatwo o wybrzuszenia pod wpływem powietrza, tworzące tak zwane bąble.

Najlepiej wybrać obie opcje, to jest etui na telefon oraz szkło hartowane naraz, bo choć są zawodne, to z pewnością podnoszą poziom bezpieczeństwa naszych urządzeń, a nam dają większy komfort użytkowania.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments