kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Jakie warunki należy spełniać, aby dostać kredyt hipoteczny?

Poradnik Klienta

Wiele osób marzy o zdobyciu kredytu, który umożliwi kupno własnego mieszkania, domu i uzyskanie niezależności od swoich rodziców.

Jakie dokładnie warunki musimy spełniać, ażeby przyznano nam kredyt hipoteczny?

 

W szczególności młode osoby dążą do posiadania własnego kąta, natomiast ażeby dostać kredyt hipoteczny, musimy spełniać ogrom ważnych warunków, które stawia bank.

kredyt, hipoteczny, pożyczka, bank, bankowość

Kredyt hipoteczny może uzyskać pełnoletnia osoba – która ukończyła 18 rok życia, a dużo banków oferuje osobom ,które nie skończyły jeszcze 35 roku życia znacznie korzystniejsze warunki dostania kredytu, m. in. atrakcyjne oprocentowanie.

Wiele zależy również od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt, banki zastrzegają ażeby ostatnia rata przypadała maksymalnie pomiędzy 75 a 80 r. ż. Bardzo ważna jest także historia kredytowa – taki kredyt nie będzie udzielony osobie ,która ma bardzo złą historię kredytową i jakiekolwiek zaległości ze spłatą rat, nawet jeśli wcześniejsze zobowiązania opiewały na niewielkie kwoty. O tym musimy z pewnością pamiętać!

Wielkość kredytu i decyzja o jego przyznaniu uzależniona jest od wysokości zarobków osoby, która stara się o niego. Przy bardzo niskich zarobkach bank może nam odmówić przyznania kredytu, bo kredytobiorca mógłby posiadać problem ze spłatą rat. Banki biorą pod uwagę także liczbę osób w rodzinie, które są na utrzymaniu kredytobiorcy, oraz wysokość wziętych w danej chwili kredytów. Takie wskaźniki finansowe są podstawą jeśli rozchodzi się o określanie zdolności kredytowej konsumenta.

Na koniec wspomnę, że bardzo dużą szansę na taki kredyt posiada osoba zatrudniona na umowę o pracę, najlepiej na czas nieokreślony. W sytuacji innego źródła dochodów niestety banki życzyć sobie mogą spełnienia poprzez klienta dodatkowych warunków przy ubieganiu się o kredyt lub mogą się one zdecydować na udzielenie konsumentowi znacznie niższej sumy kredytu hipotecznego.

Zobacz również pożyczki długoterminowe online

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments