Inwestowanie w TPW

Inwestowanie w TPW – czy to naprawdę działa?

Artykuł Miesiąca

Inwestowanie w TPW – czy to naprawdę działa? Na jakich zasadach można zarabiać na pożyczkach społecznościowych? Inwestowanie i pożyczanie w TPW – jeśli szukasz platformy zajmującej się pożyczkami społecznościowymi, sprawdź TPW. Jest to szansa na szybkie i proste pożyczanie lub inwestowanie środków, bez wychodzenia z domu.

Inwestowanie w TPW

Pożyczki społecznościowe, czyli tzw. social lending to stosunkowo nowy rodzaj pożyczania, chociaż za granicą jest obecny od kilku lat i bardzo doceniany, tworząc realną konkurencję dla tradycyjnych pożyczek znanych z banków czy placówek pozabankowych. Pożyczki społecznościowe to nic innego, jak pożyczanie pieniędzy między osobami fizycznymi, za pośrednictwem specjalnej platformy, czuwającej nad poprawnym i bezpiecznym przebiegiem każdej umowy. Jest to więc pożyczanie bez pośredników, dzięki któremu można w wyjątkowo prosty i szybki sposób otrzymać zastrzyk gotówki. Co ciekawe, popularne jest nie tylko samo pożyczanie, ale również inwestowanie w pożyczki społecznościowe, które przynoszą korzyści dla obu stron umowy.

TPW – co to jest?

Na rynku usług finansowych jest kilka firm oferujących pożyczki społecznościowe i jeśli interesuje nas ten rodzaj pożyczania pieniędzy, warto poznać zaufaną i sprawdzoną firmę. Mowa o Towarzystwie Pożyczek Wzajemnych, czyli TPW. Pożyczanie oraz inwestowanie w pożyczki TPW to szansa dla każdego, ponieważ nie ma ograniczeń odnośnie tego, kto może korzystać z usług TPW. Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych jest nowoczesną platformą, która czuwa nam umowami zawieranymi między osobami fizycznymi – pożyczkobiorcy otrzymują dostęp do szybkiego pożyczania pieniedzy, natomiast inwestorzy mogą zarabiać, bez względu na posiadany kapitał początkowy. Pożyczki społecznościowe online stają się coraz badziej popularne w naszym kraju, dlatego warto poznać ich szczegóły. Także osoby zainteresowane tym, w jaki sposób działa inwestowanie w pożyczki społecznościowe, powinny przystąpić do dalszej lektury. Wiele informacji na temat pożyczania, można znaleźć na platformie https://www.tpw.pl

Pożyczanie w TPW

Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym, w jaki sposób można pożyczać w TPW. Wystarczy wejść na stronę pożyczki społecznościowe  i zarejestrować się. Po przeprowadzeniu autoryzacji danych podanych w formularzu oraz dołączonej do niego dokumentacji, otrzymasz możliwość zalogowania się na swoje konto. Powiadomienie wysyłane jest drogą e-mailową oraz SMS. Oczywiście rejestracja do niczego nie zobowiązuje, dalsze korzystanie z serwisu i pożyczek zależy już od samego klienta i jego preferencji. W każdej chwili można też usunąć swoje konto z serwisu, a dodatkowa weryfikacja konta może podnieść wiarygodność pożyczkodawcy w oczach potencjalnych inwestorów. Pożyczki społecznościowe są dostępne dla każdego – osoba zdecydowana na pożyczkę, powinna w serwisie utworzyć swoją ofertę – rozpocznie się aukcja, do której mogą dołączać zainteresowani ofertą inwestorzy. Po zakończeniu aukcji pożyczkobiorca otrzymuje umowę pożyczki oraz harmonogram spłat i potwierdza otrzymanie przelewu na swoje konto bankowe. W ten sposób można otrzymać szybką pożyczkę, bez zbędnego pośrednictwa instytucji finansowej. Co ważne, nad bezpieczeństwem transakcji czuwa portal TPW – za jego pośrednictwem można odroczyć spłatę o maksymalnie 60 dni, a oprocentowanie pożyczki społecznościowej jest zgodne z aktualną stopą procentową.

Inwestowanie w TPW

Drugą opcją korzystania z platformy, jest inwestowanie w pożyczki TPW. Potencjalni inwestorzy również muszą zarejestrować się na stronie TPW i po pozytywnej weryfikacji konta, mogą bez przeszkód korzystać z platformy. Nie ma znaczenia, jaki kapitał początkowy posiadasz – inwestowanie w pożyczki społecznościowe nie narzuca żadnych ograniczeń. Inwestor powinien wybrać ofertę, którą jest zainteresowany i wziąć udział w aukcji. Okazuje się, że jedną pożyczkę może sfinansować więcej niż jeden inwestor. Wszystkie środki inwestowane są bezpieczne, dzięki czemu nie ma żadnego zagrożenia stratą – platforma czuwa nad tym, by inwestorzy po zakończeniu pożyczki otrzymali zwrot swojej inwestycji i zysk w wysokości 4% od pożyczonej na 30 dni kwoty. Jeśli pożyczkodawca będzie odraczał spłatę do czego ma dwukrotnie prawo, inwestor otrzymuje odpowiednio większą kwotę czystego zysku. Suma ta jest znacznie wyższa niż w przypadku obligacji, akcji czy lokat bankowych, a do tego jest to całkowicie bezpieczny rodzaj inwestowania, nad którym naprawdę warto się zastnaowić, szukajac metody na inwestycje lub dodatkowy zarobek.

Co będzie, jeśli klient nie spłaci pożyczki?

Pożyczki społecznościowe online są łatwo dostępne, ale nie oznacza to, że pożyczkobiorcy ich nie spłacają. Zwykle bowiem muszą dać zabezpieczenie pożyczki, a dodatkowo są związani umową mającą moc prawną. Nie ma więc miejsca na oszustwa. Nawet gdyby pożyczkobiorca nie spłacił zaciągniętego zobowiązania, pieniądze oddaje inwestorowi portal TPW wraz z odsetkami zgodnymi z umową – dalsze ubieganie się o zwrot kosztów leży już po stronie TPW. Właśnie z tego powodu jest to w pełni bezpieczna forma pożyczania lub inwestowania, która nie niesie ze sobą ryzyka straty. Jak widać, można w aktywny sposób inwestować swoje środki finansowe, nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Artykuł powstał dzięki portalowi Towarzystwo Pożyczek Wzajemnych opinie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments