Haluksy

Haluksy Barwice

Zachodniopomorskie

Haluksy – domowe sposoby działania Mówią nie tylko osób, ale też mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Łączy się z ostatnim stały ból, a nawet kłopoty z ruszaniem się i działaniem. Istnieje wiele swoich środków na radzenie sobie z ostatnim dyskomfortem. Lub są one a dobre? Jakie nowe formy można spotkać?

Haluksy Sławno

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w ziemiach palucha, która z czasem może skutkować rozrastanie się stopy, które sprawia za sobą kolejne trudności. Najczęstszą uwagą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi nie nie odda się walczyć. Do kolejnych powodów należy otyłość, siedzący tryb życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w stanie trójkąta), albo też płeć (to schorzenie częściej występuje u ludzi płci pięknej). Czasami wyraża się również typ stopy – egipska, która stanowi niezmiernie narażona na zmiany.
Które są metody leczenia?

Główną drogą jest operacja, jednak sporo osób i radzi sobie „domowymi” sposobami, do jakich należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i ogromną podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale pomagają w rozgrywce z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i poprawiających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające podobnie jak ortezy. Uważają one skorygowane położenie na dłużej,
Wkładki do butów – trzeba jednakże mieć, żeby były wybierane sam do stopy, tylko wtedy wykazują korzystne działanie,
Wykonywanie zadań, polecanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu wyróżnia się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej połączenie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, stanowi zatem efektywny forma na głębokie pozbycie się problemu. Niektóre z inicjatywie są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest jedynie nacięcie, które się bandażuje, nie ma zatem konieczności zakładania gipsu. Wystarczy jedynie zadbać o stopę przez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. działanie na piętach również na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby przeżywają własne wady, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – specjalistę i fizjoterapeuty, którzy pomogą w wybraniu metod leczenia sam do wszelkiego. Dobrze także mieć o wykonywaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego faktu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Sławno

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments