Gdzie szukać symetrycznego Internetu?

Gdzie szukać symetrycznego Internetu?

Artykuł Miesiąca

Transfer danych to jeden z podstawowych parametrów, na które zwraca się uwagę przy wyborze oferty Internetu. W tym zakresie ciekawym rozwiązaniem jest Internet symetryczny. Jak on działa i gdzie szukać najkorzystniejszej oferty?

Gdzie szukać symetrycznego Internetu?

Jak działa Internet symetryczny i dla kogo jest przeznaczony?

Internet symetryczny to taki, w którym dane mogą być wysyłane i odbierane z taką samą prędkością. Odróżnia go to od klasycznego Internetu asymetrycznego, gdzie dane można pobierać zwykle kilka lub nawet kilkanaście razy szybciej, niż je przesyłać. Popularność łączy symetrycznych stale rośnie, szczególnie wśród osób, które przesyłają pliki o dużej pojemności (liczonej w gigabajtach), prowadzą rozgrywki online czy też konferencje wideo. W każdym z tych przypadków wymagane jest szybkie wysyłanie danych. Łącze symetryczne przeznaczone jest dla wymagających osób korzystających z sieci nie tylko w celu przeglądania stron internetowych czy poczty, ale też do korzystania z komunikatorów. Dostępne jest obecnie zarówno w przypadku tradycyjnego Internetu kablowego, jak i światłowodu. Jeśli chodzi o symetryczny Internet, światłowód jest najszybszym rozwiązaniem.

Gdzie szukać ofert na symetryczny Internet i jak wybrać tę najkorzystniejszą?

Symetryczny Internet można znaleźć obecnie – zarówno w przypadku klientów indywidualnych, jak i firm – w ofercie największych operatorów Internetu, która jest dostępna w placówkach stacjonarnych oraz w sieci. Zanim podejmie się ostateczną decyzję w kwestii podpisania umowy o świadczenie usługi Internetu, potrzebna jest dokładna analiza ofert. W tym zakresie operatorzy dają możliwość skorzystania z łącza symetrycznego o różnych prędkościach, co może jednak wpływać na cenę (wiele pakietów Internetu symetrycznego jest objętych okresami promocyjnymi, podczas których ich użytkownik nie ponosi opłat – warto z tego skorzystać). Oferty różnią się także innymi, dostosowanymi do specyficznych grup użytkowników wymaganiami. Równie istotny jest rodzaj łącza. Pod tym względem najlepszym z obecnie oferowanych rozwiązań jest światłowód, który charakteryzuje się bardzo dużą stabilnością i wytrzymałością, przez co minimalizuje się ryzyko przerwania połączenia lub też nagłej utraty jego szybkości na dłuższy czas w związku z uszkodzeniami albo z zakłóceniami elektromagnetycznymi bądź też związanymi z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przy podejmowaniu decyzji, jaki wybrać Internet, światłowód powinien mieć pierwszeństwo. Jeśli chodzi o łącze symetryczne, wśród ofert wyróżnia się popularny operator INEA, udostępniający Internet symetryczny o różnych prędkościach pobierania oraz wysyłania danych – od 0,1 Gb/s do nawet 1 lub 10 Gb/s (jeśli wybierze się Internet światłowód). Spełnia on wówczas oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, którzy pobierają i wysyłają duże pliki, oglądają firmy w jakości HD czy też prowadzą zaawansowane rozgrywki online.

W kwestii wyboru konkretnej oferty łącza symetrycznego dobrym rozwiązaniem może być zebranie opinii osób korzystających z usług danego operatora. Dzięki temu można zyskać pewność, że łącze zostało już sprawdzone w praktyce i ryzyko popełnienia błędu w wyborze jest minimalne.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pożyczki przez internet
Pożyczki przez internet
3 lat temu
Daj ocenę :
     

Przez internet można wziąć również szybką pożyczkę bez zaświadczeń.