Co zapewniają zabiegi z osoczem bogatopłytkowym?

Co zapewniają zabiegi z osoczem bogatopłytkowym?

zdrowie i uroda

W zabiegach z osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się preparat krwiopochodny, który jest pozyskiwany z krwi osoby przystępującej do kuracji. Mowa tu więc o naturalnej substancji, a nie np. syntetycznych produktach kosmetycznych. Dzięki temu w przypadku wspomnianej metody już na wstępie eliminowane jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. A to nie jedyna zaleta zastosowania osocza bogatopłytkowego.

Co zapewniają zabiegi z osoczem bogatopłytkowym?

„Naturalne” kuracje z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, które korzystają z usług profesjonalnych klinik urody. Wynika to nie tylko ze skuteczności takich zabiegów, ale także z ich mniejszej inwazyjności. A to z kolei zawsze wpływa zarówno na większe bezpieczeństwo danej terapii gabinetowej, jak i brak konieczności przechodzenia okresu rekonwalescencji. Do grona takich kuracji z pewnością można zaliczyć wampirzy lifting. Bo właśnie pod taką nazwą najczęściej kryje się zabieg, w którym kluczowe jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego.

Nie taki wampir straszny…

Na czym polega procedura zabiegowa w przypadku wampirzego liftingu? Na początku lekarz pobiera niewielką próbkę krwi osoby, która zdecydowała się skorzystać z kuracji. Następnie wspomniana substancja jest odwirowywana w sterylnej aparaturze, co pozwala na oddzielenie osocza bogatopłytkowego od czerwonych krwinek. Ponadto, do otrzymanego w ten sposób preparatu lekarz dodaje odczynnik stymulujący płytki krwi do wytwarzania białek. I głównie w tym tkwi sekret wampirzego liftingu. Białka pobudzają bowiem komórki skóry w obszarze zabiegowym do odnowy biologicznej. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego przyczynia się również do powstania nowych naczyń krwionośnych.

Warto zaznaczyć, że sam preparat jest wprowadzany pod skórę za pomocą cienkiej igły, która ma długość kilku milimetrów. Wampirzy lifting nie jest więc całkowicie bezinwazyjnym zabiegiem. Niemniej, w przypadku tej kuracji można zastosować znieczulenie miejscowe (również wykonywane przez lekarza). Pozwoli ono na wyeliminowanie ewentualnych dolegliwości bólowych, a równocześnie nie wpłynie negatywnie na efekt końcowy zabiegu.

Czy to zabieg tylko dla skóry dojrzałej?

Czy wampirzy lifting to kuracja przeznaczona wyłącznie dla skóry dojrzałej? Jeżeli wziąć pod uwagę, że głównym celem terapii jest odmłodzenie obszaru zabiegowego i wygładzenie bądź całkowite zredukowanie zmarszczek, z pewnością można odpowiedzieć: tak. Trzeba jednak pamiętać o tym, iż mankamenty urody mogą się pojawić w różnym wieku. A wpływają na to zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne, m.in. indywidualne predyspozycje skóry, tryb życia i pracy czy nałogi (zwłaszcza alkohol i papierosy). W związku z tym, u niektórych osób pierwsze oznaki starzenia są widoczne już w wieku 25-30 lat. I można to uznać za jedno ze wskazań do skorzystania z wampirzego liftingu.

Co zapewniają zabiegi z osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe – przeciwwskazania

Jakiekolwiek przeciwwskazania do wampirzego liftingu powinny zostać wykluczone jeszcze przed rozpoczęciem kuracji. Osocze bogatopłytkowe to naturalna substancja, która jest pozyskiwana z krwi osoby przystępującej do zabiegu, ale w niektórych przypadkach nie można go zastosować. Wśród przeszkód do przeprowadzenia takiej terapii należy wymienić: ciążę, okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, hematologiczne i autoimmunologiczne, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, opryszczkę w stanie aktywnym, stany zapalne skóry w obszarze poddawanym kuracji. Jeżeli lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, wampirzy lifting może zostać wykonany bez żadnych obaw. Co więcej, zabiegu z osoczem bogatopłytkowym nie należy wykonywać w okresie letnim. Głównie ze względu na mocne działanie promieni słonecznych. Istnieje wtedy bowiem zbyt duże ryzyko pojawienia się przebarwień.

Źródło: strona internetowa gabinetu Qclinique.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments