Agencja pracy Tymczasowej

Agencja Pracy Tymczasowej Ińsko Zadzwoń 790666593

Zachodniopomorskie

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest podstawowym celem firm, których kierowcy realizują usługi transportu międzynarodowego na terenie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w jasnych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Dębno Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej stawki za każdą porę pracy działa na kursy pracownicze naszych spółek transportowych leczących we Francji, a ponadto wymusza pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe zobowiązane są do wyznaczenia swojego przedstawiciela na placu Francji, we wszelkich możliwych przypadkach delegowania. Dotyczy to zarówno kabotażu, kiedy również przewozu dwustronnego. Przedstawiciel tego typu winny jest za reprezentowanie przedsiębiorstwa we Francji, a ponadto dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi same wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym istnieje dodatkowo prowadzenie ewidencji czasu pracy przebywanej na miejscem Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, razem z materiałem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin roli w porządek zgodny z ważnymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z zdrowym dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i obecnie wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy także uwzględnić godzina pracy tzw. amplitudy, która wyznacza okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Dębno Zadzwoń 790666593

Niezbędne jest także wyznaczenie dni urlopu i nowych wolnych dni, włącznie z używającymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy tworzą jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna i prawo unijne

Razem z ważnymi przepisami, składniki wynagrodzenia i pozostałe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą także delegowanych pracowników francuskich. Regulacje te nie są tożsame z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w sukcesu przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet gdy sprzeciwiają się temu organy unijne. Płaca minimalna wynikająca z zespołu zbiorowego może więc obejmować nie tylko minimalną stawkę godzinową, lecz też dodatek stażowy (uzależniony od długości rzeczy i awansujący do 8 proc.), dodatek z terminu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z terminu roli w prawdziwa i niedziele oraz należności z tytułu podróży służbowych, naliczane za wszelki dzień z zakwaterowaniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Dębno Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments